fbpx

Nutribiom – odborné výživové konzultácie

ŠPECIALIZOVANÁ DIETOLOGICKÁ PORADŇA

Odborné dietologické a výživové poradenstvo

Súčasťou kliniky Symptomedica je špecializovaná dietologická poradňa pod vedením skúseného dietológia a internistu MUDr. Karola Džupu.

Špecializovaný lekársky tím

Špičkový lekársky tím skúsených dietológov a internistov.

Komplexné výživové poradenstvo

Ponúkame komplexný lekársky pohľad na výživu a stravovanie.

V našej klinike prinášame klientom moderný personalizovaný dietologický prístup lekára špecialistu. Cieľom je odborne, no zároveň pozitívne vplývať na zmenu návykov a životného štýlu klienta pre zlepšenie jeho zdravotného stavu.

2 lekári

špecialisti na dietológiu a výživu

SME ŠPECIALISTI NA DIETOLÓGIU A VÝŽIVU

Stravovanie a výživa
pod dohľadom odborníkov

Služby dietologickej ambulancie poskytujeme našim klientom ako súčasť celostného personalizovaného prístupu k zlepšeniu zdravotného stavu. Optimálne a vyvážené stravovanie dnes vyžadujú rovnako športovci, ako manažéri, či podnikatelia. Pre rôzne typy diagnóz je vyvážená strava pod dohľadom lekára často jediným východiskom pre návrat k normálnemu fungovaniu. Klienti k nám prichádzajú najčastejšie s:

 • nadváha a obezita
 • nedostatočná výživa / podvýživa
 • intolerancie (histamín, laktóza, celiakia...)
 • terapeutické diéty (cukrovka, rakovina...)
 • obnova mikrobiómu
 • športová výkonnosť
 • autoimunitné ochorenia
 • optimalizácia stravovacích 'návykov
 • sedavé zamestnanie
 • chronické diagnózy
 • dlhodobý stres
 • viacnásobné diagnózy
 • civilizačné ochorenia
 • fitness / Športovci
 • preťaženie organizmu
 • extrémny životný štýl

Rezervujte si termín na diagnostiku u nás ešte dnes. REZERVOVAŤ TERMÍN

Objednajte sa telefonicky

+421 948 521 301

ALEBO

Prostredníctvom e-mailu

[email protected]

Dohodnite si termín konzultácie ešte dnes – REZERVÁCIA TERMÍNU KONZULTÁCIE

Ceny a varianty dietologických programov a konzultácií

Komplexný prístup k stravovaniu v našej ambulancii dopĺňajú výživové konzultácie a dietologické programy. Naši lekári majú desiatky rokov praxe a dlhodobo patria medzi dietologickú odbornú špičku v rámci CZ/SK.

MX - Dlhodobý program starostlivosti
Cena 1 400 €

Dlhodobý komplexný dietologický program vytvorili naši špecialisti pre klientov požadujúcich kompletnú kontrolovanú zmenu životného štýlu, stravovania a vytvorených návykov. To všetko pod odborným dohľadom lekárov a odborníkov. Minimálna dĺžka trvania programu je 1 rok.

M6 - 6 mesačný dietologický program
Cena 850 €

Obľúbený 6 mesačný program komplexnej starostlivosti o klienta zahŕňa vstupnú hodinovú konzultáciu + 4 kontrolné polhodinové konzultácie. Odporúčame pri komplikovanejších diagnózach alebo pri nutnosti zmeniť viaceré aspekty života a stravovania.

M3 - 3 mesačný dietologický program
Cena 500 €

Najkratší 3 mesačný priebežný program starostlivosti zahŕňa hodinovú vstupnú konzultáciu a 2 kontrolné polhodinové konzultácie. Odporúčame klientom s ľahšími diagnózami a miernymi úpravami jedálnička či životného štýlu.

K1 - Jednorazová hodinová konzultácia
Cena 200 €

Komplexná jednorazová hodinová konzultácia s dietológom k problémom súvisiacim s trávením/výživou/hmotnosťou –  prierez dokumentáciou, anamnéza, vyšetrenie. Výstupy v podobe personalizovaných lekárskych odporúčaní a rád.

DV1 - 1 hodinová konzultácia k doplnkom výživy
Cena 200 €

Špecializovaná lekárska konzultácia zameraná na optimalizáciu doplnkov výživy klienta. Zahŕňa analýzu aktuálneho stavu, odporúčanie podľa stanovenej diagnózy, poradenstvo pri užívaní.

J1 - Planeat MEDICAL Jedálniček na mieru
Cena 200 €

Špecializovaná služba prípravy jedálnička na mieru klientovi podľa odhalených intolerancií a potvrdených diagnóz s využitím nutričnej aplikácie Planeat MEDICAL.

MUDr.Stanislav Ráček

Rezervujte si termín konzultácie
s našim lekárom

  INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP NA MIERU

  Ako prebieha dietologická konzultácia a poradenstvo

  Ku každému klientovi pristupujeme individuálne s ohľadom na jeho špecifické potreby a zdravotný stav.

  01
  V tomto bode lekár nahliadne do doterajšej dokumentácie, analyzuje aktuálny stav, prípadne vyžiada biochemické vyšetrenie.
  02
  Lekár vykonáva fyzikálne vyšetrenie zdravotného stavu, počas ktorého získava informácie priamo od klienta.
  03
  Na základe získaných informácií lekár spracuje a vyhodnotí odporúčania na nápravu, vrátane nastavenia stravovania.

  Teší nás každý spokojný klient

  Spokojní klienti o našich službách

  Profesionálny a hlavne ľudský prístup pri riešení mojich zdravotných problémov. Vrele odporúčam pre všetkych, čo si nevedia dať rady so svojím zdravím. Symptomedica je prosto super. Kade chodím tade, chválim. (Anna Z.)

  Anna Z.

  V tejto ambulancii nemusíte mať strach “z bielych pláštov.” Prijemný a ústretový prístup Vás zbaví akéhokoľvek strachu. Profesionalita, odbornosť, milí ľudia na jednom mieste. Ak potrebujete pomoc, určite hľadajte Symptomedicu. (Zuzana F.)

  Zuzana F.

  Chcem sa veľmi pekne poďakovať Dr Ráčekovi a ostatným spolupracovníkom o veľmi odborné a ľudské posúdenie môjho zdrav. stavu a následne odporúčanie stravy. Všetkým odporúčam zveriť sa do rúk odborníkom.

  Iveta N.

  Čo by vás mohlo zaujímať o Nutribiom konzultáciách v našej ambulancii.

  Najčastejšie kladené otázky

  V tejto sekcii nájdete najčastejšie odpovede na otázky k jednotlivým službám, ktoré dostávame od našich klientov.

  Ak máte sedavé zamestnanie, ste dlhodobo pod stresom, vaša strava je nevyvážená alebo oklieštená rôznymi intoleranciami, máte rôzne diagnózy, trpíte podvýživou, nadváhou, alebo ste sa už párkrát pokúšali chudnúť na vlastnú päsť, je vhodné kontaktovať dietológa. Optimalizácia výživy podľa aktuálnych potrieb tela je dôležitý nástroj na úpravu hmotnosti, zlepšenie kondície, dlhodobé udržanie zdravia a preventívne pôsobenie proti chronickým či civilizačným ochoreniam.

  Hoci naši klienti majú možnosť konzultovať svoj problém aj jednorazovo, dietológia si zväčša vyžaduje komplexný dlhodobý dohľad a personalizovaný prístup lekára, rovnako ako podrobné vstupné vyšetrenia a následne konkréte odporúčania pre optimalizáciu jedálnička a celkového životného štýlu. Zmena zaužívaných návykov si vyžaduje čas. Pozitívne kroky a progres by mal byť zaznamenávaný a meraný pre možnosť porovnávania a zhodnotenia efektivity navrhnutých krokov. Z tohto dôvodu máme v ambulancii zvýhodnené programy, ktoré obsahujú kompletné 3 a viac mesačné poradenstvo, kontrolné konzultácie a možnosť elektronickej komunikácie s lekárom počas celej doby trvania ozdravného plánu.

  Jednorazová služba zahŕňa vstupný rozhovor, kompletnú anamnézu, prehľad dokumentácie / karty klienta, farmakologický rozbor, antropometriu, lekárske vyšetrenie, edukáciu klienta výživové odporúčania, oboznámenie sa s kalorickými tabuľkami a výstup v podobe lekárskej správy, respektíve protokolu s konkrétnymi terapeutickými postupmi.

  V našom tíme máme lekárov, ktorí na vyžiadanie zohľadnia nie len vaše diagnózy, ale aj lieky a doplnky výživy, ktoré užívate a posúdia ich množstvo, kombinácie a možné kontraindikácie. Títo profesionáli dokonalo kombinujú poznatky z internej a ortomolekulárnej medicíny. Nakoľko sú však práve lieky jedným z faktorov, ktorý prispieva k narušeniu až poškodeniu črevnej mikrobioty, v ambulancii preferujeme nefarmakologický postup, respektíve sa snažíme znížiť množstvo užívaných medikamentov a tým minimalizovať pravdepodobnosť vedľajších či nežiadúcich účinkov.

  Dĺžka konzultácie závisí od potreby a výsledkov klienta. V priemere to však býva približne hodina.

  Prioritou je pre nás spoznať čo najlepšie váš aktuálny zdravotný stav (biochemický rozbor, hladinu hormónov a enzýmov, typ metabolizmu, prípadne genetické predispozície a pod.), následne zohľadniť všetky tieto parametre a na základe nich vám podať kompletný plán na zmenu a celým procesom vás previesť. Nie sme zástancovia striktných diét, oklieštených jedálničkov, ani jedného vzorového jedálnička pre všetkých. Medicínu a rovnako tak aj výživu sa snažíme maximálne personalizovať, a preto sa snažíme skôr pochopiť individuálne potreby klienta a naučiť ho počúvať vlastné telo. Ak aj vypracujeme konkrétny jedálniček, je takpovediac ušitý na mieru, zohľadňujúci všetky individuálne potreby klienta.

  Mikrobióm čreva

  Komplexná analýza mikrobiómu a priepustnosti čreva má v našej ambulancii formu genetickej alebo ne-genetickej analýzy. Pre našich špecialistov a lekárov slúži na stanovenie ďalšieho personalizovaného postupu.

  Naša ambulancia vám ako prvá a jediná na Slovensku prináša skutočne komplexný a personalizovaný prístup v oblasti nutrigenomiky. Zabezpečujeme celý proces od dodania DNA testu, cez odborné konzultácie a stanovenie ďalšieho postupu.

  Peptidy / Probiotiká / Vitaminy

  Doplnky výživy sú pri udržaní zdravia a sily organizmu stále aktuálnejšia téma. Našim klientom pripravujeme a optimalizujeme doplnky výživy na mieru, v podobe bioaktívnych peptidov, vitamínov, prebiotík a probiotík.