fbpx

Nutribiom – lekárska výživová konzultácia

KOMPLEXNÝ LEKÁRSKY PRÍSTUP K VÝŽIVE

Špecializované výživové konzultácie s lekárom

Nutribiom konzultácie sú unikátnou formou výživového a dietologického poradenstva pod vedením skúseného lekára špecialistu MUDr. Stanislava Ráčka.

Odborný lekársky prístup

Výživa pod dohľadom skúseného lekára špecialistu.

Komplexné výživové poradenstvo

Komplexné spoznanie zdravotného stavu klienta lekárom.

Predstavujeme unikátny personalizovaný dietologický prístup lekára špecialistu k výžive a stravovaniu. Nutribiom je unikátne spojenie výživy a mikrobiómu, vďaka čomu dokážeme klienta dokonale spoznať a odhaliť a riešiť nielen následky, ale predovšetkým príčiny problémov.

3 špecialisti

na dietológiu a výživu

SME ŠPECIALISTI NA DIETOLÓGIU A VÝŽIVU

Stravovanie a výživa
pod dohľadom odborníkov

Lekárske konzultácie k výžive a stravovaniu tvoria súčasť celostného personalizovaného prístupu spolu s diagnostikou a analýzou črevného mikrobiómu. Optimálne a vyvážené stravovanie dnes vyžadujú nielen ľudia s tráviacimi ťažkosťami a chorobami. Rovnako tak ho potrebujú športovci, manažéri, či podnikatelia. Pre rôzne typy diagnóz je detailné spoznanie mikrobiómu a následne vyvážená strava pod dohľadom lekára často jediným východiskom pre návrat k normálnemu fungovaniu. Klienti k nám prichádzajú najčastejšie s:

 • nadváha a obezita
 • nedostatočná výživa / podvýživa
 • intolerancie (histamín, laktóza, celiakia...)
 • terapeutické diéty (cukrovka, rakovina...)
 • obnova mikrobiómu
 • športová výkonnosť
 • autoimunitné ochorenia
 • optimalizácia stravovacích 'návykov
 • sedavé zamestnanie
 • chronické diagnózy
 • dlhodobý stres
 • viacnásobné diagnózy
 • civilizačné ochorenia
 • fitness / Športovci
 • preťaženie organizmu
 • extrémny životný štýl

Rezervujte si termín na diagnostiku u nás ešte dnes. REZERVOVAŤ TERMÍN

Objednajte sa telefonicky

+421 948 521 301

ALEBO

Prostredníctvom e-mailu

[email protected]

Dohodnite si termín konzultácie ešte dnes – REZERVÁCIA TERMÍNU KONZULTÁCIE

Cena odbornej výživovej konzultácie Nutribiom

Komplexný lekársky prístup k výžive a stravovaniu na našej klinike poskytujeme klientom formou naštandardných konzultácií pod názvom Nutribiom.

Nutribiom odborná lekárska konzultácia
Cena 200 €

Komplexná jednorazová 1 – hodinová konzultácia s lekárom špecialistom. Zahŕňa vyhodnotenie vstupného dotazníka, meranie na prístroji InBody, rozbor zdravotnej dokumentácie a anamnézy klienta, konzultáciu k problémom súvisiacim s trávením/výživou/hmotnosťou. Samozrejmosťou sú výstupy v podobe personalizovaných lekárskych odporúčaní a výstupnej správy.

ZVÝHODNENÁ Nutribiom konzultácia
Cena 150 €

Zvýhodnená cena Nutribiom konzultácie s lekárom pre klientov, ktorí absolvovali našu genetickú analýzu mikrobiómu čreva . Vďaka tejto analýze má náš lekár k dispozícii unikátne informácie o stave črevnej mikrobioty a môže tak svoje odporúčania k výžive a stravovaniu ešte viac personalizovať na mieru zdravotného stavu klienta. Cena platí pre prvú konzultáciu.

MUDr.Stanislav Ráček

Rezervujte si termín konzultácie
s našim lekárom

  INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP LEKÁRA ŠPECIALISTU

  Ako prebieha Nutribiom konzultácia v praxi?

  Ku každému klientovi pristupujeme individuálne s ohľadom na jeho špecifické potreby a zdravotný stav.

  01
  Klientovi zasielame komplexný dotazník, ktorý spolu so zdravotnou dokumentáciou následne podrobne vyhodnocuje náš lekár špecialista.
  02
  Lekár s klientom konzultuje spracovaný dotazník, vykonáva meranie Inbody, prechádza stravovacie návyky, identifikuje podstatu problémov.
  03
  Na základe získaných informácií lekár spracuje a vyhodnotí odporúčania na nápravu, vrátane nastavenia stravovania a životného štýlu.

  Teší nás každý spokojný klient

  Spokojní klienti o našich službách

  Profesionálny a hlavne ľudský prístup pri riešení mojich zdravotných problémov. Vrele odporúčam pre všetkych, čo si nevedia dať rady so svojím zdravím. Symptomedica je prosto super. Kade chodím tade, chválim. (Anna Z.)

  Anna Z.

  V tejto ambulancii nemusíte mať strach “z bielych pláštov.” Prijemný a ústretový prístup Vás zbaví akéhokoľvek strachu. Profesionalita, odbornosť, milí ľudia na jednom mieste. Ak potrebujete pomoc, určite hľadajte Symptomedicu. (Zuzana F.)

  Zuzana F.

  Chcem sa veľmi pekne poďakovať Dr Ráčekovi a ostatným spolupracovníkom o veľmi odborné a ľudské posúdenie môjho zdrav. stavu a následne odporúčanie stravy. Všetkým odporúčam zveriť sa do rúk odborníkom. (Iveta N.)

  Iveta N.

  Čo by vás mohlo zaujímať o Nutribiom konzultáciách.

  Najčastejšie kladené otázky

  V tejto sekcii nájdete najčastejšie odpovede na otázky k jednotlivým službám, ktoré dostávame od našich klientov.

  Ak máte sedavé zamestnanie, ste dlhodobo pod stresom, vaša strava je nevyvážená alebo oklieštená rôznymi intoleranciami, máte rôzne diagnózy, trpíte podvýživou, nadváhou, alebo ste sa už párkrát pokúšali chudnúť na vlastnú päsť, je vhodné kontaktovať dietológa. Optimalizácia výživy podľa aktuálnych potrieb tela je dôležitý nástroj na úpravu hmotnosti, zlepšenie kondície, dlhodobé udržanie zdravia a preventívne pôsobenie proti chronickým či civilizačným ochoreniam.

  Hoci naši klienti majú možnosť konzultovať svoj problém aj jednorazovo, dietológia si zväčša vyžaduje komplexný dlhodobý dohľad a personalizovaný prístup lekára, rovnako ako podrobné vstupné vyšetrenia a následne konkréte odporúčania pre optimalizáciu jedálnička a celkového životného štýlu. Zmena zaužívaných návykov si vyžaduje čas. Pozitívne kroky a progres by mal byť zaznamenávaný a meraný pre možnosť porovnávania a zhodnotenia efektivity navrhnutých krokov. Z tohto dôvodu máme v ambulancii zvýhodnené programy, ktoré obsahujú kompletné 3 a viac mesačné poradenstvo, kontrolné konzultácie a možnosť elektronickej komunikácie s lekárom počas celej doby trvania ozdravného plánu.

  Jednorazová služba zahŕňa vstupný rozhovor, kompletnú anamnézu, prehľad dokumentácie / karty klienta, farmakologický rozbor, antropometriu, lekárske vyšetrenie, edukáciu klienta výživové odporúčania, oboznámenie sa s kalorickými tabuľkami a výstup v podobe lekárskej správy, respektíve protokolu s konkrétnymi terapeutickými postupmi.

  V našom tíme máme lekárov, ktorí na vyžiadanie zohľadnia nie len vaše diagnózy, ale aj lieky a doplnky výživy, ktoré užívate a posúdia ich množstvo, kombinácie a možné kontraindikácie. Títo profesionáli dokonalo kombinujú poznatky z internej a ortomolekulárnej medicíny. Nakoľko sú však práve lieky jedným z faktorov, ktorý prispieva k narušeniu až poškodeniu črevnej mikrobioty, v ambulancii preferujeme nefarmakologický postup, respektíve sa snažíme znížiť množstvo užívaných medikamentov a tým minimalizovať pravdepodobnosť vedľajších či nežiadúcich účinkov.

  Dĺžka konzultácie závisí od potreby a výsledkov klienta. V priemere to však býva približne hodina.

  Prioritou je pre nás spoznať čo najlepšie váš aktuálny zdravotný stav (biochemický rozbor, hladinu hormónov a enzýmov, typ metabolizmu, prípadne genetické predispozície a pod.), následne zohľadniť všetky tieto parametre a na základe nich vám podať kompletný plán na zmenu a celým procesom vás previesť. Nie sme zástancovia striktných diét, oklieštených jedálničkov, ani jedného vzorového jedálnička pre všetkých. Medicínu a rovnako tak aj výživu sa snažíme maximálne personalizovať, a preto sa snažíme skôr pochopiť individuálne potreby klienta a naučiť ho počúvať vlastné telo. Ak aj vypracujeme konkrétny jedálniček, je takpovediac ušitý na mieru, zohľadňujúci všetky individuálne potreby klienta.

  Mikrobióm čreva

  Komplexná analýza mikrobiómu a priepustnosti čreva má v našej ambulancii formu genetickej alebo ne-genetickej analýzy. Pre našich špecialistov a lekárov slúži na stanovenie ďalšieho personalizovaného postupu.

  Naša ambulancia vám ako prvá a jediná na Slovensku prináša skutočne komplexný a personalizovaný prístup v oblasti nutrigenomiky. Zabezpečujeme celý proces od dodania DNA testu, cez odborné konzultácie a stanovenie ďalšieho postupu.

  Peptidy / Probiotiká / Vitaminy

  Doplnky výživy sú pri udržaní zdravia a sily organizmu stále aktuálnejšia téma. Našim klientom pripravujeme a optimalizujeme doplnky výživy na mieru, v podobe bioaktívnych peptidov, vitamínov, prebiotík a probiotík.