fbpx

Komplexná analýza mikrobiómu čreva

SME ŠPECIALISTI NA MIKROBIÓM ČREVA

Analýza mikrobiómu čreva a priepustného čreva

Komplexná analýza mikrobiómu a priepustnosti čreva má v našej ambulancii formu genetickej alebo ne-genetickej analýzy. Pre našich špecialistov a lekárov slúži na stanovenie ďalšieho personalizovaného postupu.

Zahraničné laboratória

Spolupracujeme iba so špičkovými zahraničnými laboratóriami.

Personalizovaný prístup

Odborné konzultácie analýz sú pridanou hodnotou našej diagnostiky.

Mikrobióm a jeho stav má zásadný vplyv na celkové zdravie a pohodu človeka. Jeho spoznanie a starostlivosť oň je dôležitým nástrojom pre prevenciu a liečbu chronických chorôb. Individuálnym prístupom ku každému klientovi vieme nastaviť optimálnu liečbu a pomôcť prinavrátiť zdravie.

4 Analýzy

mikrobiómu čreva

PERSONALIZOVANÉ TESTOVANIE PRIEPUSTNOSTI ČREVA

Vyšetrenie mikrobiómu
a syndrómu deravého čreva

Mikrobiota každého človeka je absolútne špecifická a zároveň citlivá na vonkajšie vplyvy či zmeny v životnom štýle. Devastačné účinky má konzumácia antibiotík, alkoholu, spracovaných či geneticky modifikovaných potravín, ale aj stres, nedostatočná a nesprávna výživa. Histamínová intolerancia a syndróm priepustnosti čreva sa navyše často skrýva za iné diagnózy, pretože príznaky sú nesprávne interpretované. Vyšetrenie mikrobiómu čreva preto odporúčame pri diagnóze:

 • ulcerózna kolitída, Crohnova choroba
 • syndróm dráždivého čreva
 • potravinová alergia, potravinová senzitivita
 • bolesti hlavy, migrény, úzkosť, záchvaty paniky
 • oslabená imunita, únava, letargia, depresia
 • akné, nechtová mykóza
 • reumatoidná artritída
 • chronické zápaly
 • dlhodobý stres
 • intolerancie
 • nezdravá strava
 • nadužívanie liekov
 • kvasinkové infekcie
 • nedostatok živín

Rezervujte si termín na diagnostiku u nás ešte dnes. REZERVOVAŤ TERMÍN

Objednajte sa telefonicky

+421 948 521 301

ALEBO

Prostredníctvom e-mailu

[email protected]

Dohodnite si termín konzultácie ešte dnes – REZERVÁCIA TERMÍNU KONZULTÁCIE

Ceny a varianty ponúkaných analýz mikrobiómu čreva

V našej ambulancii má klient možnosť absolvovať niekoľko rôznych špecializovaných analýz mikrobiómu čreva. K dispozícii máme komplexnú sekvenčnú genetickú analýzu mikrobiómu čreva, alebo selektívne ne-genetické analýzy čreva.

Genetická analýza mikrobiómu čreva
Cena 700 €

Komplexnú genetickú analýzu mikrobiómu vykonávame v prípade neznámych diagnóz, kombinácií diagnóz, chronických ťažkostí a podobne.

Ne-genetická analýza mikrobiómu čreva
Cena 450 €

Ne-genetická analýza mikrobiómu má preventívne zameranie a slúži ako podklad pre dietologické vyšetrenie.

Probiotická analýza mikrobiómu čreva
Cena 350 €

Analýza mikrobiómu, zameraná na návrh alebo optimalizáciu aktuálne užívaných probiotík.

Analýza mikrobiómu detský profil
Cena 450 €

Analýza mikrobiómu čreva je vhodná pre deti od 3 rokov. Do 3 rokov sa mikrobióm dieťaťa totiž neustále mení a vyvíja.

MUDr. Stano Ráček

Rezervujte si termín konzultácie
s našim lekárom

  INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP NA MIERU

  Ako prebieha analýza mikrobiómu čreva

  Ku každému klientovi pristupujeme individuálne, s ohľadom na jeho špecifické potreby a zdravotný stav.

  01
  Klient dostane odbernú sadu, pomocou ktorej odoberie vzorku v pohodlí domova a ktorú doručí do ambulancie.
  02
  Analýza mikrobiómu čreva zo vzorky prebieha v špecializovanom zahraničnom laboratóriu.
  03
  Klient dostane kompletne spracované výstupy, vrátane finálnej odbornej konzultácie s lekárom.

  Teší nás každý spokojný klient

  Spokojní klienti o našich službách

  Profesionálny a hlavne ľudský prístup pri riešení mojich zdravotných problémov. Vrele odporúčam pre všetkych, čo si nevedia dať rady so svojím zdravím. Symptomedica je prosto super. Kade chodím tade, chválim. (Anna Z.)

  Anna Z.

  V tejto ambulancii nemusíte mať strach “z bielych pláštov.” Prijemný a ústretový prístup Vás zbaví akéhokoľvek strachu. Profesionalita, odbornosť, milí ľudia na jednom mieste. Ak potrebujete pomoc, určite hľadajte Symptomedicu. (Zuzana F.)

  Zuzana F.

  Ďakujeme celému tímu Symptomedica za starostlivosť. Majú senzačný prístup, človek nemusí mať strach a hlavne si je istý, že pre svoje zdravie urobil správu vec. Boli sme na vyšetrení s 3-ročnou dcérkou, prístup aj k deťom je perfektný, sú to profesionáli a každému, čo zvažuje, len odporúčame. (Bibiana S.)

  Bibiana S.

  Čo by vás mohlo zaujímať o analýzach mikrobiómu čreva

  Najčastejšie kladené otázky

  V tejto sekcii nájdete najčastejšie odpovede na otázky k jednotlivým službám, ktoré dostávame od našich klientov.

  Črevný mikrobióm dokáže ovplyvniť naše trávenie, hmotnosť, psychiku, imunitu, ale aj vznik rôznych alergií, či intolerancií. Negatívne zmeny v zložení črevnej flóry boli zaznamenané po užívaní antibiotík, po operáciách, pretrvávajúcom strese, nedostatku výživy, spánku či pohybu. Mikrobióm a jeho stav má zásadný vplyv na celkové zdravie a pohodu človeka. Jeho spoznanie a starostlivosť oň je dôležitým nástrojom pre prevenciu a liečbu chronických chorôb.

  Absolútne nie. Nejedná sa totiž o vnútorné invazívne vyšetrenie. Na analýzu mikrobiómu nám stačí vzorka stolice, ktorú odoberiete v pohodlí svojho domova a prinesiete/doručíte k nám.

  Naša ambulancia má spoluprácu s viacerými renomovanými zahraničnými laboratóriami. Najčastejšie však využívame spoluprácu s našimi nemeckými partnermi, ktorí nám vedia zaručiť požadovanú kvalitu, a dodržať stanovené časové intervaly.

  Áno, ak má dieťatko aspoň 3 roky. Do 3 rokov sa mikrobióm dieťaťa stále formuje a postupne stabilizuje a nemá zmysel ho vyšetrovať.

  Analýza mikrobiómu je hotová do 2-3 týždňov. O tom, že sú výsledky hotové klienta bezodkladne informujeme. Následne sa dohodne termín osobnej/telefonickej konzultácie.

  Vďaka analýze mikrobiómu vieme zo vzorky stolice vyhodnotiť celkovú kvantitu a kvalitu baktérií v čreve klienta. Hodnotíme pomer prospešných a patogénnych baktérií, prítomnosť kvasiniek a protozoálnych parazitov. Taktiež nás zaujíma kondícia črevnej sliznice a slizničného imunitného systému, prítomnosť zápalu, tráviacich zvyškov a parametre priepustného čreva. Na túto komplexnú analýzu využívame špičkové molekulárno-genetické metódy, ktoré odhalia nie len aktuálny stav čreva, ale aj spiatočný obraz o tom, čo sa v čreve (u)dialo.

  Po vyšetrení črevného mikrobiómu obdržíte “knihu výsledkov“ a to konkrétne, laboratórne výsledky, lekárske zhodnotenie, individuálne terapeutické odporúčania pre optimalizáciu stravy ako aj personalizovaný výber výživových doplnkov a preparátov na revitalizáciu črevnej flóry a optimalizáciu trávenia. Celé si to s vami prejde lekár na osobnej konzultácii, kde je priestor na spoločnú diskusiu a otázky. Následne si túto knihu výsledkov môžete vziať so sebou domov.

  Áno. Každý výsledok diagnostických testov je zahrnutý v cene služby a vždy odkonzultovaný lekárom (prípadne výživovým poradcom) zrozumiteľným a empatickým štýlom počas osobnej/telefonickej konzultácie. Nikdy od nás nedostanete holý laboratórny výstup bez nášho odborného stanoviska a interpretácie.

  Našou prioritou je liečba prostredníctvom nefarmakologických prístupov. Dbáme na optimalizáciu stravy klienta, ktorá je pod našim dohľadom v súlade s výživovými nárokmi, nutričnou potrebou jeho tela a fyzickou/psychickou záťažou. Zohľadňujeme diagnózy, ktoré klient nadobudol, rovnako ako lieky, ktoré užíva. Našou úlohou je tiež zoptimalizovať doplnky výživy, ktoré klient užíva, respektíve mu odporúčať prípravky na podporu črevnej mikrobioty (prospešných baktérií), ktoré sú personalizovane vyberané na základe výsledku analýzy mikrobiómu. K liekom sa prikláňame len v nevyhnutnom a naozaj opodstatnenom prípade.

  Doba revitalizácie črevného mikrobiómu je veľmi individuálna. K zlepšeniu obvykle dochádza po 6-9 mesiacoch, ale môže si vyžadovať aj dlhší čas, v závislosti od poškodenia a stavu, v akom klient nachádzal v čase prvej návštevy. Zo skúseností ambulancie si však môžeme dovoliť konštatovať, že ku klinickému zlepšeniu dochádza už po niekoľkých týždňoch od začatia terapeutického plánu.

  Diagnostika a testy

  Komplexná a kvalitná diagnostika každého klienta je vstupnou bránou k hĺbkovému poznaniu jeho aktuálneho zdravotného stavu. Výstupy z takejto diagnostiky sú zároveň východiskovým bodom pre akékoľvek ďalšie kroky pri liečbe a prevencii.

  Výživa a dietológia

  Výživa a dietológia predstavuje v našej ambulancii súbor niekoľkých samostatných služieb. Vďaka nim vieme každému klientovi nastaviť komplexný personalizovaný výstup na mieru jeho zdravotného stavu, požiadavkám a potrebám.

  Naša ambulancia vám ako prvá a jediná na Slovensku prináša skutočne komplexný a personalizovaný prístup v oblasti nutrigenomiky. Zabezpečujeme celý proces od dodania DNA testu, cez odborné konzultácie a stanovenie ďalšieho postupu.