Dietológia a manažment stravovania

Aký zmysel má zamýšľať sa nad stravou?

Ak trpíte obezitou, vysokým krvným tlakom, cukrovkou alebo aterosklerózou, zamyslite sa nad zmenou životosprávy ešte predtým, než siahnete po liekoch. Zdravá a vyvážená strava v kombinácii s každodenným pohybom nie je jednoduchou, zato však efektívnou cestou.

Typ a množstvo stravy ktoré dnes konzumujeme a nedostatočný výdaj energie sú príčinou vzniku  civilizačných chorôb. Naše telo nedisponuje takou genetickou výbavou, aby zvládlo každodenný príjem jednoduchých cukrov, solí, aditív, geneticky modifikovaných potravín, alkoholu a liekov, navyše v kombinácii s dlhodobým stresom.

Prečo využit pomoc odborníka?

Zmena návykov je ťažká. Sú zakorenené tak hlboko, že napriek krátkym opakovaným snahám vyústia v opakované zlyhania. Dnes sú ľudia ochotnejší cítiť sa nekomfortne, užívať lieky, navštevovať lekára a ničiť si vlastné zdravie ako by sa snažili dostať z kolotoča prejedania a výhovoriek.
Ale, prečo liečiť dôsledky nezdravého spôsobu života, keď môžeme ovplyvniť príčiny vzniku?

Čo ak už trpím niektorým zo spomínaných ochorení?

Je potrebné si uvedomiť, že napriek prebiehajúcim výskumom a pokrokom medicíny, nebol doposiaľ vynájdený zázračný liek. Jediným odporúčaním je preto liečba stravou. K dlhodobo pestovaným ochoreniam sa musí pristúpiť zodpovednou a racionálnou zmenou životného štýlu, s ktorou vám pomôže náš skúsený výživový poradca. Terapeutickú diétu pri poruchách pečene, pankreasu, obličiek a imunity zostavuje náš lekár na základe komplexného zhodnotenia stavu pacienta.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na:

telefón: +421 948 521 301

e-mail: office@symptomedica.com

Napíšte nám